Lanamore Diamond Dew Delilah"Deli" 

Írsky červenobiely seter

Nar: 3.júla 2018

( Cu Conlaoch von der schönen Matte & Bellanice Artegerd )

Výstavy: 3 x Výborná, CAJC

Junior Best of Breed (BOJ)

Best of opposite sex (BOS)

Povinná skúška poľovných vlôh T.A.N.

HD A/A, ED 0/0

Pra rcd 1 a 4 , CLAD dedične čisté 

Deli (Dylaj) , ako malú Delilah voláme je utešené a temperamentné šteniatko. Vybrala som si ju hneď v prvý deň jej života, lebo mi na prvý pohľad pripomínala jej maminku Lanu. Po čase sa  jej objavil fliačik na nose čo jej robí nos soba Rudolfa, a nútilo ma to hovoriť jej Rudolfínka. Verím, že z nej bude krásna fenka , nie menej úspešná a rozumná ako jej mama.

Jej meno som jej vybrala podľa názvu priesne "Delilah" do Toma Jonesa, ktorú som ako dieťa často počúvala u mojej babky na prázdninách. Tak s jej meno mi prináša do života aj kus spomienok na krásne detstvo.

Deli, je veľmi plachá a citlivá fenka, trochu nedôverčivá k cudzím, ale keď si raz niekto získa jej srdce, ide ho ulízať k smrti. Oplýva veľkým temperamentom, rada mi presádza kvetiny a rozhrýza podušky, ale aj napriek tomu ju milujem.

V čase korony žila Deli  v rodine Vierky a Tomáša, spolu s ich malými synmi Samkom a Oliverom len niekoľko kilometrov od nás. Chlapci ju majú veľmi radi a Deli si u nich rýchlo zvykla. Dostáva sa jej veľa pozornosti a všetky maškrty má len pre seba.

Teraz sa vrátila k nám späť, lebo jej chýbala naša svorka a psí kamaráti.

Po niekoľkotýždňovom výcviku a priateľky Marcelky sa Deli podarilo urobiť povinné skúšky T.A.N. a splnila tak ďalšiu podmienku do chovu. Už nám chýba iba klubová výstava.

Verím, že sa nám ju podarí uchovniť, aby mohol v nej pokračovať Lanin rodokmeň.

 

Vianoce 2020

Deli pri práci na skúškach T.A.N.

Deli 2. narodeniny

Deli, jun 2020, takmer 2 roky

Naša malá Deli oslávila svoje prvé narodeniny

 

Deli v Slavkove 4.5.2019 - 10 mesiacov

 

Deli na jar 2019 - 10 mesiacov

 

Deli - 8 mesiacov

 

Deli - 4 mesiace